Avast Free Antivirus

Skuteczny antywirus dla Twojego komputera za darmo!

„To znakomity program. Świetny wybór dla osób szukających bezpłatnego antywirusa”.

100% darmowy, skuteczny i wydajny antywirus

Darmowy antywirus Avast FREE zabezpieczy Twój komputer przed zagrożeniami czającymi się w sieci. Jego praca opiera się na wydajnym silniku oraz regularnie aktualizowanej bazie wirusów. Nie obciąża komputera i potrafi się uczyć, analizując zachowania plików! Teraz masz bezpieczeństwo w zasięgu ręki całkiem za darmo!

Darmowy, skuteczny i szybki antywirus Avast Free dla użytkowników domowych
Avast Free jest regularnie testowany

Avast regularnie bierze udział w testach wykonywanych przez niezależne instytucje

Avast Free zdobywa nagrody w niezależnych testach

Zdobył aż 5 nagród Advanced+, a także wyróżnienie za lekkość i niezauważalną pracę w tle

Doskonałe wyniki Avast Free w porównaniach antywirusów

Zapewnia ochronę przed wieloma rodzajami ataków, w tym także atakami 0-day.

Szybki antywirus
Avast Free - dla każdego!

Nie musisz być specjalistą od IT. Avast Free jest prosty w obsłudze i wiele czynności wykonuje automatycznie. Instalujesz, ustawiasz najważniejsze kryteria i możesz spokojnie surfować po sieci. Avast Free będzie Cię chronił.

Avast Free to mnóstwo przydatnych funkcji

Zgodnie z maksymą „dla każdego coś miłego” antywirus Avast oferuje wiele użytecznych funkcji, dzięki którym korzystanie z niego to czysta przyjemność.

antywirus Avast Free chroni kompleksowo cały komputer

Pełne bezpieczeństwo za jednym kliknięciem NOWOŚĆ

Uruchom całościowy skaner, by sprawdzić czy Twój komputer jest zabezpieczony przed atakami. Jeden skan pokaże Ci problemy, które mogą stać się furtką dla hakerów.

Tryb Gry Avast umożliwia wyłączenie wyskakujących okienek komunikatów na czas gry, dzięki czemu grasz bez zakłóceń

Avast Free
- idealny dla graczy NOWOŚĆ

Koniec z wyskakującymi okienkami, które zakłócają Ci rozgrywkę. Teraz antywirus Avast Free ma tryb gry, zapobiegający ich pojawianiu się na ekranie.

Avast chroni przed zagrożeniami monitorując i blokując podejrzanie zachowujące się programy

Bieżąca ochrona NOWOŚĆ

Ochrona polegająca na stałym przyglądaniu się temu, co robią pliki i programy. Jeżeli któryś z nich zachowuje się dziwnie, to zostanie zablokowany by ochronić system.

Czym Avast Free różni się od innych darmowych antywirusów?

Bezpłatnie otrzymasz od nas najlepszą ochronę dla swojego komputera i sieci domowej. Dodatkowo, program antywirusowy który Ci proponujemy, będzie niezauważalnie pracował w tle, nie zakłócając codziennego korzystania z komputera!

Skaner Avast chroni przed wieloma typami zagrożeń, również phishingiem i ransomware
Rozpoznaje wiele zagrożeń

Potrafi rozpoznać różne rodzaje zagrożeń: nie tylko wirusy, ale również trojany, fałszywe strony www, programy ransomware i ukrytych szpiegów.

Antywirus Avast przesyła podejrzane pliki do centrali, by można było szybko zareagować na zagrożenie
CyberCapture

Monitoruje na bieżąco system by szybko zareagować na zagrożenie. Podejrzany plik jest przesyłany do centrali, by zdążyć ostrzec innych użytkowników.

Antywirus Avast monitoruje czy sieć i dostarczające jej urządzenia nie są narażone na atak
Monitoring sieci WiFi

Sprawdza, czy w ustawieniach twojej sieci nie ma luk i czy nikt nie próbuje się do niej włamać

Antywirus Avast podczas skanowania przygląda się wielu obszarom, które mogą być celem atak hakerów
Pełny skan

Pozwala wykryć luki w zabezpieczeniach całego systemu. Sprawdza m.in. bezpieczeństwo poczty, przeglądarki, zainstalowanych programów i sieci WiFi.

Często zadawane pytania

Sprawdź najważniejsze informacje o produkcie:

Dlaczego warto wybrać antywirusy od Avast?
Z oprogramowania AVG i Avast korzysta obecnie ponad 400 milionów osób na całym świecie. To również najpopularniejsze i najchętniej wybierane darmowe oprogramowanie antywirusowe w Polsce.
Komu przyda się darmowa ochrona antywirusowa Avast?
Darmowy antywirus Avast FREE to dobry wybór dla osób, które sporadycznie korzystają z internetu, nie robią zakupów w sieci, korzystają z kilku sprawdzonych stron, nie ściągają plików, nie korzystają z płatności internetowych. Przy komputerze spędzają najwyżej kilkanaście minut dziennie.
Korzystam dużo z internetu, czy darmowy antywirus Avast to dobry wybór?
Avast FREE zapewni Ci podstawową ochronę, jeżeli jednak regularnie buszujesz w sieci, otwierasz dziennie dziesiątki stron, robisz zakupy, płacisz online, pobierasz różne pliki – to lepiej będzie wybrać, któryś z rozbudowanych wariantów: AVG Internet Security w licencji na stanowiska lub AVG Internet Security Multidevice (jedna licencja do 10 stanowisk).
Czy darmowy antywirus mogę zainstalować na komputerach firmowych?
Nie. Antywirus AVG Free w wersji darmowej jest przeznaczony wyłącznie do użytku domowego. Dla mikrofirmy i freelancera doskonałym wyborem będzie AVG dla małych firm, dla większego biznesu polecamy rozwiązania AVG biznes.
Czy mogę ten antywirus zainstalować na smartfonie i tablecie?
Ten program jest dedykowany do instalacji na komputerach stacjonarnych.
Czy muszę podawać e- mail w formularzu, by otrzymać plik instalacyjny?
Nie musisz podawać e-maila, możesz skorzystać z opcji POBIERZ BEZPOŚREDNIO. Wtedy od razu pobierzesz plik na dysk. Podając e-mail, otrzymasz aktualną wersję programu na swój adres poczty elektronicznej, jednocześnie w przyszłości otrzymasz ważne informacje o aktualizacjach, zmianach w programie, ciekawych promocjach i pojawiających się zagrożeniach w internecie. Oczywiście z listy możesz się wypisać w każdym momencie. Jeżeli przez 3 miesiące Twój adres nie będzie wykazywał żądnej aktywności (nie będziesz zainteresowany naszymi wiadomościami), zostanie automatycznie usunięty.
Czym różni się darmowy Avast FREE od wersji płatnej?
Wersje komercyjne AVG i Avast są dużo bardziej rozbudowane, o szereg dodatkowych opcji zwiększających Twoje bezpieczeństwo. Między innymi: ochronę kamery internetowej, ochronę w czasie rzeczywistym, ochronę płatności internetowych. darmową pomoc techniczną (telefoniczną, e-mailową, zdalną), zabezpieczenie folderów przed próbą zaszyfrowania i wymuszania okupu, zaporę firewall chroniącą przed hakerami, skanowanie linków pod kątem ich zaufania, i wiele, wiele więcej… Dodatkowy w wersji płatnej AVG Internet Security, przy wyborze 1 stanowiska na 1 rok otrzymujesz pełną wersję programu do przyspieszania komputera AVG PC TuneUp całkowicie ZA DARMO!
Czy do programu Avast FREE jest dostępna pomoc techniczna?
Możesz skorzystać z naszej strony trybawaryjny.pl i zadać pytania w komentarzach pod artykułami. Eksperci polskiej pomocy technicznej Avast regularnie się tam udzielają, natomiast nie świadczymy pomocy technicznej i e-mailowej dla użytkowników wersji płatnych.

Antywirus Avast Free - coś więcej niż darmowy antywirus!

Chroń swój komputer kompleksowo. Z Avastem Free zabezpieczysz go w wielu obszarach.

Antywirus Avast zapewnia przechowywanie danych do logowania w bezpiecznym, zaszyfrowanym menedżerze haseł

Menedżer haseł

Zapomnij o zapisywaniu haseł na karteczkach i ustalaniu tych samych danych do wielu kont. Avast Password przechowa wszystkie hasła w sposób bezpieczny, w jednym, zaszyfrowanym pliku.

Zobacz co o Avast Free myślą jego użytkownicy na całym świecie

Oni już przetestowali go w praktyce!

Avast Free Antivirus
5

Interfejs oprogramowania – znakomity. Świetna praca od wielu lat. Same plusy!

Avast Free Antivirus
5

Dzięki, Avast, za znakomitą pracę. Używam waszego programu antywirusowego na systemach Mac OS X i Windows. To zdecydowanie najlepsze produkty na rynku.

Avast Free Antivirus
5

Używam Avasta od ponad roku i jest to jeden z najlepszych darmowych systemów zabezpieczeń na rynku.

Avast Free Antivirus
5

Interfejs oprogramowania – znakomity. Świetna praca od wielu lat. Same plusy!

Avast Free Antivirus
5

Dzięki, Avast, za znakomitą pracę. Używam waszego programu antywirusowego na systemach Mac OS X i Windows. To zdecydowanie najlepsze produkty na rynku.

Avast Free Antivirus
5

Używam Avasta od ponad roku i jest to jeden z najlepszych darmowych systemów zabezpieczeń na rynku.

Avast Free Antivirus
5

Interfejs oprogramowania – znakomity. Świetna praca od wielu lat. Same plusy!

Avast Free Antivirus
5

Dzięki, Avast, za znakomitą pracę. Używam waszego programu antywirusowego na systemach Mac OS X i Windows. To zdecydowanie najlepsze produkty na rynku.

Avast Free Antivirus
5

Używam Avasta od ponad roku i jest to jeden z najlepszych darmowych systemów zabezpieczeń na rynku.

Dlaczego warto kupić na tej stronie?

Jesteśmy autoryzowanym, oficjalnym dystrybutorem Avast, AVG, HMA i CCleaner w Polsce. Kupując na naszej stronie masz gwarancję dobrej ceny, kompleksowej i darmowej pomocy technicznej po polsku, błyskawicznej realizacji zamówionego programu, pewność działania aplikacji oraz 100% gwarancję zwrotu pieniędzy do 30 dni bez podania przyczyny.

Dowiedz się więcej

Pobierz kupon rabatowy 10%!

Chcesz kupić program na naszej stronie? Pobierz teraz kupon rabatowy i zaoszczędź 10%. Możesz go wykorzystać na zakup dowolnego programu na tej stronie.

Pobierz kupon
Inteligentny antywirus
Blokuje złośliwe oprogramowanie, programy szpiegujące, ataki ransomware i phishing — Twoja nowoczesna ochrona przed zagrożeniami cyfrowymi.
Monitorowanie zachowań
Powstrzymuje podejrzane zachowanie zaraz po jego rozpoczęciu — Twoja natychmiastowa ochrona przed nieznanymi zagrożeniami.
Skan całościowy
Wykrywa niebezpieczne ustawienia i hasła, nieaktualne aplikacje oraz dodatki o niejasnym przeznaczeniu — Twój strażnik luk w zabezpieczeniach.
Kontrola Wi-Fi
Automatycznie wykrywa słabe punkty i blokuje dostęp niechcianych gości — nadzorca Twojej domowej sieci Wi-Fi.
Czyszczenie Przeglądarki
Usuwa niepotrzebne paski narzędzi i dodatki zagrażające prywatności — Twoja broń przeciw niepożądanemu oprogramowaniu w przeglądarce.
Tryb gry
Wstrzymuje powiadomienia, aby nie przeszkadzać Ci podczas grania — Twój najlepszy towarzysz w grach.
CyberCapture
Automatycznie analizuje podejrzane pliki i oferuje odpowiednią kurację, jeśli okażą się one zagrożeniem — Twój osobisty cyberlekarz.
Hasła
Zarządza wszystkimi kontami za pomocą jednego bezpiecznego hasła — Twój zaufany i niezawodny klucznik.

Wymagania techniczne

* Wersje 32- i 64-bitowe, z wyjątkiem wersji Starter i RT.

Antywirus Avast to najlepszy darmowy antywirus!Avast Free Antivirus

Chroń swój komputer z antywirusem Avast Free

Logo przeglądarki Chrome

Avast poleca używanie
DARMOWEJ przeglądarki Google Chrome™.

Ta strona, by poprawnie działać korzysta z ciasteczek. Zapoznaj się z naszą Polityką prywatności